Po co warsztaty 3-ch Legatów

W roku 1939 pojawiła się Wielka Księga, która zawierała 12 Kroków zdrowienia z alkoholizmu. Rok 1946 przyniósł 12 Tradycji, które zostały przyjęte przez Wspólnotę w 1950 roku. W roku 1962 powstało 12 Koncepcji.

Zarówno Kroki, Tradycje jak i Koncepcje zostały opracowane i napisane przez Billa W. – współzałożyciela Wspólnoty AA. Po co Bill to zrobił? Po to, aby Wspólnota mogła istnieć i pomagać milionom alkoholikom na całym świecie.     Bill umiał wyciągać wnioski z błędów innych i był wizjonerem. Dlatego stworzył 3 Legaty Wspólnoty, bo zdawał sobie sprawę z tego, że bez nich nie będzie można pomagać potrzebującym alkoholikom.  Sugestie zawarte w każdym z 3-ch Legatów pomagają w zdrowieniu alkoholikowi, wskazują, czym winien kierować się w Rodzinie i w kontaktach z innymi, oraz jak powinien służyć Wspólnocie.

I to jest odpowiedź dlaczego każdy z nas powinien poznawać sugestie z wszystkich trzech Legatów. Jesteśmy to winni Billowi i tym alkoholikom, którzy jeszcze cierpią.  A jak poznawać wspomniane sugestie? Otóż powinno się mieć sponsorów, albo przynajmniej brać udział w warsztatach, gdzie omawiane są Legaty razem lub każdy z osobna.

Aby przybliżyć 3 Legaty i pokazać, że nie „ taki diabeł straszny, jak go malują”, dzięki uprzejmości Grupy Krokowej 1,2,3 – będę zamieszczał co miesiąc moje spojrzenie na każdy Krok, Tradycję, Koncepcję. Ma to być warsztat, a ja nie uzurpuję sobie prawa do wszechwiedzy, więc zapraszam serdecznie do dzielenia się swoimi doświadczeniami i swoją wiedzą na temat każdego  Legatu.         Gdyby ktoś miał pytania, wątpliwości – postaram się odpowiedzieć….

Zapraszając na warsztaty – pozdrawiam pogodnie

 

Bogdan z Opola

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s